Videoformaadid

CAM

CAM on filmitud kinost otse kaamerale. Kõige halvema kvaliteediga võimalikest variantidest. Enamasti filmitud käes olevast kaamerast ning pildil võib näha tihti teiste kinokülastajate peasid, liikumisi ja kuulda naeru vms. Tänapäevaks sisuliselt välja surnud formaat. Levis aastatel 1999-2005, hilisemad cam-e kohtub väga harva.

TELESYNC (TS)

Suhteliselt samasuguse väärtuse ja kvaliteediga nagu Cam. Filmitakse siiski statiivilt ja võimalusel ka parema kvaliteediga. Saksa scenel on levinud vahel ka nn. 720p ts-id.
Audio võib pärineda kinos olevast kõrvaklapi pistikust kuid siiski mitte alati. Levinud on pildi ja audio nn. puhastamised erinevate filtrite abil, kuid üldjuhul see kvaliteeti silmaga nähtavalt/kõrvaga kuuldavalt paremaks ei muuda. Viimane tegevus on levinud eelkõige p2p releaside seas. Tihti re-encodakse teiste töid ümbes kui arvatakse end suutvat sellest parem lõpptulemus välja võluda. Formaat ilmselt niipea ei sure kuna alati leidub inimesi kes tahavad filmi näha võimalikult kiiresti ning kvaliteedist lugu ei pea. Siiski on TS-id muutunud vähem levinumaks kui ca 8-10a. tagasi. Scene saitidel on pea alati cam ja ts ripid keelatud. Peamiselt on koondunud tegevus p2p gruppide kätte ja kõige enam TL-i.

TELECINE (TC)

TC on koopia mis tehtud otse kinomasina filmirullilt. TC-ile on iseloomilikud sigari põletuse jäljed pildil. Muutunud tänapäevaks äärmiselt rariteetseks. Ilmselt seetõttu et kinod on läinud üle digitaalsetele formaatidele. Telecine kvaliteeti loetakse siiski kehvaks ja korralikke TC-si on ajaloo vältel tehtud üksikuid. Seda võib põhjendada taolisele tehnikale raskendatud ligipääsuga.

SCREENER (SCR)

Tavaline VHS-ilt pärit filmi koopia. Levinud oli eelkõige aastatel 1999-2002 kui dvd polnud veel niivõrd levinud. Tihti pärines VHS mõnest hotellivõrgust või ka kriitikutele saadetud koopiast. Võis sisaldada watermarke ja piraatlusvastaseid hoiatusi ekraanil. Screener on alati fullscreen (4:3) formaadis.

DVD-SCREENER (DVDscr)

Saadetakse kriitikutele vaatamiseks enne dvd väljalaset. Eriti levinud on dvdscreenerid oscaritele eelneval ajal. Seetõttu on levinud piraatide seas ka ütlus oscarite season, see on siis 3-4 kuud oscarite eelset aega kui dvdscreenereid lekib kõige enam. Kvaliteet on ligilähedane dvd-le, kuid mitte alati. Ekraanil jooksevad piraatlusevastased hoiatused ja pilt võib vahepeal muutuda mustvalgeks. Tihti võivad dvdscreenerid olla kehva kvaliteediga ka seetõttu, et inimene kes selle lekitas on püüdnud seda juba ise eelnevalt ja asjatundmatult rippida. Näiteid viimase väite kohta on ajaloost hulgi.

R5

R5 hakkas levima 2005a. paiku. Pärineb see sisuliselt alati Venemaalt ja väga harvadel kordadel ka Ukrainast. R5 nimi on tuletatud Regioon 5-st. Suuremad filmikompaniid annavad Venemaal oma filme välja varem dvd-le kui mujal maailmas, et võidelda sellega piraatluse vastu. Enamasti on kvaliteet ligilähedane teiste regioonide dvd-dega kui mitte sugugi alati. Suurim erinevus on see et R5 ei sisalda pea mitte kunagi originaal (inglise) audiot, vaid ainult venekeelset dubleeringu audiotracki. R5 ripi puhul võetakse pilt tavaliselt R5 dvd-lt ja audio mõnelt Telesyncilt ja syncitakse kokku. Tihti tähistab seda Line releasenimes. Enimlevinud on R5-d TL-i saidil kus algallikas tiritakse vene torrentsaitidelt,seejärel audio syncitakse ja video läbi erinevate filtrite encodemisel lastakse.

DVDRip

Pärineb tavaliselt R1 või R2 regiooni retail dvd-lt. Tihti releasitakse juba nädalaid enne ametlikku müüki jõudmist. P2P-s on tihti levinud R5-te valesti tagimine DVDRipiks.

VHSRip

Konverteeritud müügiks mõeldud VHS koopialt, enamjaolt on tegu spordivideotega või pornofilmidega.

TVRip

Jaguneb vastavalt algallikale SD, DSR, PDTV või HDTV ripiks. Kvaliteet vastavalt eelnevale nimekirjale sitemast paremaks. HDTV omakorda tavaresoga ja 720p rippideks.
SD algallikaks on analoog ja sisuliselt seda tüüpi rippe enam ei eksisteerigi.
DSR pärineb satelliidilt ja ka need ripid on muutunud suhteliselt rariteetsemaks.
PDTV on suhteliselt levinud ja eelkõige lokaalsete scene-de seas kui ka vähemtähtsamate sarjade cappimiseks (reality show-d jne.) HDTV-s capitakse enamasti kõik tähtsamad sarjad ja üritused tänapäeval.

WORKPRINT (WP)

Workprint tähistab koopiat mis pole lõpuni viimistletud. Näiteks on puudu hulk stseene või dialooge. Lekib neid üldiselt üsna harva kuna nende kättesaamine on äärmiselt raskendatud. Tuntumad lekkimised on vast X-Men Wolverine ja American Pie.

Re-Enc

Re-Encode tähistab millegi konvertimist(encodemist) kui algmaterjali on eelnevalt juba korra encodetud. Scene-l selline tegevus on keelatud, p2p-s tihti paraku levinud. Loetakse seda halvaks ja lamedaks tegevuseks, lisaks vähendab korduv encodemine oluliselt ka filmi/sarja vms. kvaliteeti. Tuntumad näited on vast grupp nimega aXXo ja kõik BRR-ripid mis levivad TL-is.

Watermarks

Watermarks ehk vesimärgid jms. videole lisatud tunnused. Levisid peamiselt 2000-2002 musavideode scenel ja ka TS-ide peal. Stuudiod kasutavad watermarke tihti dvdscreenerite peal selleks, et tuvastada hiljem kust koopia lekkis. Praegusel ajal on levinud vahel ka R5 encodemisel, et teised grupid sama source-i ei kasutaks. Watermarkida saab nii video, audiot kui ka faile ise.

Asian Silvers / PDVD

Need filmid on välja lastud idapoolsete piraatide poolt, kes tavaliselt ostavad selle mõnelt grupilt, et väljastada see, justkui enda oma. Silver-id on väga odavad ja lihtsalt kättesaadavad paljudes riikides, sellest on lihtne oma väljaanne teha. Sõltumata sellest, et samaaegselt on filmist saadaval palju väljaandeid, tulevad need tavaliselt väiksematelt gruppidelt, kes ei lase välja rohkem, kui vaid mõned väljaanded.

PROPER

Kui eelnev väljalase on nuked ja mingi veaga on õigus väljastada korrektne versioon ja tagida see PROPER-iks. NFO-s tuleb alati märkida ära proper reason.

LIMITED

LIMITED tähendab, et filmi näidatakse vaid piiratud hulgas kinodes, tavaliselt vähem, kui 250-s. Tavaliselt ilmuvad väiksemale ringkonnale suunatud filmid (näiteks kunstifilmid) LIMITED staatuses.

INTERNAL

Internaliks tagitakse oma rip sel juhul kui sama asi on eelnevalt juba released või on mingeid vähemtähtsaid puudujääke mille tõttu see võidakse nukeda. MP3 ja MViD scenel tagitakse GRUPP_iNT. Levinud on ka dvdripi internalid. Viimaseid loetakse siiski halvaks tooniks ning suuremal enamusel saitidel pole nad lubatud.

STV

Straight To Video (otse videole). Ei ole kunagi kinos linastunud ning tegemist on odavate ja väikeste eelarvetega tehtud filmidega.

ASPECT RATIO TAGS

Märge kaadrisuhte kohta WS on Widescreen, ehk laiekraan ja FS on Fullscreen, ehk täisekraan.

REPACK

Kui grupp laseb välja vigase ripi, lasevad nad välja REPACK-i, kus on vead parandatud.
Tegu võib olla nii rippimise kui pakkimise veaga. Iseennast ei saa properdada, ainult repackida.

NUKED

Kui release ei vasta reeglitele, nuketakse see ära. Nukemine toimub erinevates nuke võrkudes. Global nuked kehtivad kõigile. Väikeste vähemtähtsamate kanalite/saidi sisesed/p2p pre kanalite nuked ei ole globaalsed.

NUKE REASONS…

Tühistamiste peamistest põhjused, miks film on tühistatud (üldiselt DVDRip-id).
BAD A/R = bad aspect ratio (vale kaadrisuhe). Film kuvatakse kas liiga kitsalt, või liiga laialt.
BAD IVTC = bad inverse telecine. Konverteerimise protsessi teostades oli vale kaadrisagedus.
INTERLACED = liikumine tekitab kaadrisse musti triipe.

DUPE

Pettuse põhjus on üsna lihtne, kui miski juba eksisteerib, ei ole põhjust selle uuesti väljaandmiseks, välja arvatud PROPER põhjusel.

allikas: E-T

 1. Thank you for helping out, good info. “I have witnessed the softening of the hardest of hearts by a simple smile.” by Goldie Hawn.

 2. I think this website contains some rattling great info for everyone :D. “Time–our youth–it never really goes, does it It is all held in our minds.” by Helen Hoover Santmyer.

 3. Muito interessante

 4. Great website you have here but I was wondering if
  you knew of any forums that cover the same topics talked about here?
  I’d really love to be a part of online community where
  I can get responses from other experienced individuals that share the same interest.

  If you have any suggestions, please let me know. Appreciate it!

 5. I dugg some of you post as I cogitated they were very helpful extremely helpful.

 6. Esto es ¡increíble! No he leído algo como esto antes . Maravilloso hallar a alguien con algunas ideas propias sobre este tema. Este blog es algo que se necesita en la blogoesfera , alguien con un poco de originalidad. Un trabajo útil para traer algo nuevo a Internet. Gracias de todos lo que te leemos.

 7. Thanks on your marvelous posting! I actually enjoyed reading
  it, you can be a great author. I will remember to bookmark your blog and will often come back
  sometime soon. I want to encourage you to definitely continue
  your great work, have a nice morning!

 8. 親の家を相続で取得して、それが空き家の場合一定の条件のもとに、売却代金の課税対象額のうち3,000万円を控除できる制度が税制改正で出来ました。
  普通は、土地建物を売却するには、事前に売却想定額はいくらになるか調べておく必要があります。

 9. I see you don’t monetize your page, don’t waste your traffic, you can earn additional bucks every month because
  you’ve got high quality content. If you want to know how to make extra bucks, search for:
  Boorfe’s tips best adsense alternative

 10. Hello everybody, here every person is sharing such familiarity, so it’s
  nice to read this website, and I used to go to
  see this weblog daily.

 11. You’re so cool! I do not think I’ve read through a single thing like that before.
  So good to find somebody with a few unique thoughts on this subject matter.
  Really.. thanks for starting this up. This site is something
  that is needed on the web, someone with a little originality!

 12. I do trust all of the ideas you have presented in your post.

  They’re really convincing and can definitely work. Still, the posts are very
  brief for starters. May you please prolong them a bit from subsequent time?
  Thank you for the post.

 13. Thank you, I have just been searching for info approximately this subject for ages and yours is the greatest I’ve discovered till now.
  However, what about the conclusion? Are you certain concerning the source?

 14. Es un alivio encontrar a alguien que realmente sabe lo que están hablando en blogoesfera . Con seguridad, que sabes cómo llevar articulo a la luz y que sea adictivo. Más peña tiene que leer esto.

1 16 17 18
 1. No trackbacks yet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: